Uwaga: Wydawnictwo Fijorr funkcjonuje obecnie jako imprint wydawnictwa Feedom Publishing. Przeczytaj komunikat

Intelektualiści mądrzy i niemądrzy

chat-dymki
0
  • Autor:Thomas Sowell
  • Kategoria:Socjologia
  • Tłumaczenie:Krzysztof Maksymiuk-Salamoński
  • ISBN:978-83-89812-68-1
  • Strony:450
  • Ebook:Niedostępny
Zamów w naszym sklepie Tagi: , , ,

Thomas Sowell, ulubieniec nasz i naszych Czytelników przeszedł sam siebie. 

Intelektualiści mądrzy i niemądrzy to napisany w sposób prosty i interesujący, głęboki traktat pokazujący, że nie trzeba być mędrcem i nie wystarczy mieć racje, by zostać autorytetem moralnym, cytowanym, rozchwytywanym i pokazywanym w mediach, jako drogowskaz wiedzy i cnoty.

Powiem więcej, Sowell dowodzi – konkretnie, na przykładach z historii współczesnego świata, jak wielu pseudointelektualistów, tzw. autorytetów moralnych, przekupnych guru i chucpiarskich idoli tłumów myli się, błądzi i bezczelnie oszukuje. Pokazuje też, jak przerażające  konsekwencje ma to zjawisko na nas, maluczkich, którzy zapatrzeni na „Mistrzów”, zachowujemy się jak te owieczki, które wilki prowadzą na rzeź. Będziecie zdziwieni rozmiarami zjawiska, a tym bardziej, zakresem jego występowania. Okazuje się, że tych ibisów czczonych mamy nie tylko u siebie w kraju, na łamach nieomylnych gazet i programów telewizyjnych, ale że opanowali oni także umysły Francuzów, Włochów, Niemców, Anglików, a przede wszystkim Amerykanów.

Na ponad 460 stron odbywa się wiwisekcja zjawiska hucpy, bezczelności i ignorancji, uzurpatorów prawdy i wiedzy z towarzystwo wzajemnej adoracji intelektualistów. Czyta się jak dobrą powieść. Zapraszamy do lektury! To będzie absolutny bestseller!

Jan M Fijor